Od ledna 2021 nová výše registračních poplatků

Poplatek zvyšujeme poprvé od roku 2005. Registrační poplatek v knihovně nelze navyšovat bezdůvodně, vychází totiž z kalkulace nákladů. Vede nás k tomu zákonné navýšení mezd v roce 2019 a zavádění nových technologií. Roční poplatek ani po navýšení nedosahuje výše průměrné pořizovací ceny jedné knihy. Meziknihovní výpůjční služba se sjednocuje ve všech knihovnách.

čtenáři do 15 let                                 50,- Kč/rok

čtenáři nad 15 let                               100,- Kč/rok

čtenáři nad 70 let                               ZDARMA

cena jednorázové výpůjčky               20,- Kč/ks

Meziknihovní výpůjční služby            70,- Kč/ks

internet                                              ZDARMA

24. 11. 2020

KNIŽNÍ OKÝNKO

Od pondělí můžete využít naše výdajové okýnko.....

Vydávají se pouze předem objednané knihy.

Vždy vyčkejte na oznámení, že jsou vaše knihy přichystány ... Nechte nám na sebe telfenon nebo nám zavolejte a domluvte si, kdy si knihy vyzvednete. Teprve potom přijďte.

Dbejte pokynů personálu knihovny.

Dodržujte, prosím, platná hygienická nařízení.

20. 11. 2020

Kdy bude knihovna otevřena?

Kdy budou knihovny moct otevřít? Nejnověji se rozvolňování opatření řídí PESem, který má pět stupňů. Aktuálně stále platí opatření pro pátý stupeň (bezkontaktní výdej - ten nemáme a vracení - Biblioschránka).

Pokud bude v týdnu od 23. 11. 2020  vyhlášen 4. stupeň – pro knihovny platí - Pouze výdej předem objednaných výpůjček a jejich vracení přes výdejní okénko.

V případě, že budeme mít zájem, kontaktujte nás (např. přes službu Odlož, mailem nebo telefonicky), objednané knihy bychom vám mohli vydávat přes výdejní okno, vrácení stále přes Biblioschránku.

Pokud se bude epidemiologická situace vyvíjet pozitivně, mohly by se knihovny otevřít, nejdříve jakmile bude vyhlášen stupeň 3 (vyhlašuje se vždyve středu).  Měli bychom otevřeno v omezeném režimu - omezení počtu osob na max. 5, rozestupy 2 m mezi zákazníky, režimová a organizační opatření (roušky, desinfekce ....).

Stupeň 1

Organizační a režimová opatření.

Stupeň 2

Omezení počtu osob (2 osoby na 15m2 provozní plochy), rozestupy
2 m mezi zákazníky, organizační a režimová opatření.

Stupeň 3

Omezení počtu osob (1 osoba na 15m2 provozní plochy), rozestupy
2 m mezi zákazníky, režimová a organizační opatření.

Stupeň 4

Pouze výdej předem objednaných výpůjček a jejich vracení přes
výdejní okénko.

Stupeň 5

Pouze bezkontaktní výdej a vracení výpůjček.

18. 11. 2020

Uzavření knihovny

‼️‼️‼️Knihovna včetně všech poboček bude od zítra, tj. čtvrtka 22. října, UZAVŘENA! Všechny vaše výpůjčky budou prodlouženy. Bibliobox pro vracení knih vám je k dispozici. Sledujte FB a web knihovny pro další informace. Děkujeme za pochopení.#budetenamchybet #zvladnemeto

21. 10. 2020

MK Domoradovice

Z důvodu stěhování knihovny do nových prostor je knihovna dočasně uzavřena. Budeme se na vás těšit (po otevření knihoven) v nových prostorách, které jsou součástí kulturního domu.

14. 10. 2020

INFO obálky u nás k vyzvednutí

Senioři nebo blízcí seniorů, přijďte si pro Info obálku do naší knihovny nebo informačního centra! Může Vám zachránit život.

INFO Obálka do lednice s magentkou či samolepkou mohou zachránit život. K vyzvednutí jsou plastové obálky, do kterých si senioři zapíší informace o svém zdravotním stavu, jaké užívá léky, přidá kontakty na své příbuzné či blízké a obálku pak vloží do lednice.
Cílem je, že případný zasahující záchranář díky magnetce ví, že se v lednici nachází Info obálka a prohlédne si ji, tím zjistí nejnutnější informace o zdravotním stavu seniora.

29. 9. 2020

Změna otevírací doby v MK Benkovice

Od září dochází ke změně otevírací doby v MK Benkovice.

Nově bude otevřeno ve středu 15 - 17 h.

8. 9. 2020

Čtenářská výzva 2020

Chcete objevit zábavnou formou nové a zajímavé knihy? Chcete čelit výzvě? Přečtěte v průběhu celého roku dvacet knih podle předem daných témat http://www.ctenarskavyzva.cz/#temata (jednu knihu lze vždy použít pouze pro splnění jednoho tématu) a získejte zdarma 20 knih na příští výzvu nebo hrnky Databáze knih!

Na webu DatabazeKnih.cz si můžete snadno a přehledně evidovat průběh své výzvy (viz ukázka - http://www.ctenarskavyzva.cz/img/evidence.jpg ) a prohlížet stav a pokroky dalších čtenářů. Chcete-li inspiraci k výběru vhodné knihy nebo se jen přesvědčit o správnosti svého výběru, V Diskuzi https://www.databazeknih.cz/diskuze/ctenarska-vyzva-2017-11/str-1 najdete náměty a zkušenosti dalších čtenářů, kteří se také nebojí čelit Čtenářské výzvě.

2. 1. 2020