MK Benkovice - uzavřena

Z důvodu rekonstrukce pobočky bude knihovny do konce srpna uzavřena!

Děkujeme za pochopení.

Po 65. letech knihovna na nové adrese

Po 65 letech se nových prostor dočkala hradecká knihovna a informační centrum. Knihovna a informační centrum jsou zařízeny podle moderních trendů v odpovídajícím prostředí, které je přátelské vůči čtenářům a všem uživatelům. Knihovna je vybavena, stejně jako informační centrum, počítači a tablety, které usnadňují orientaci v katalozích a vyhledávání informací – to ostatně jistě brzy posoudíte sami. Nové prostory jsou v místě, které je spojeno s historií Hradce nad Moravicí. Je to budova zvaná Babinec podle dlouholetého vlastníka a provozovatele stejnojmenného hotelu a restaurace.

Historií budovy a také rodin Hoffmannů a Babinců, jejích majitelů, se bude zabývat naše první expozice, která připomene i některé osobnosti, které z těchto rodin vzešly.

Těšíme se na všechny kulturní akce, přednášky a besedy, které se budou pořádat v prostorách knihovny i v multifunkčním sále v prvním patře. V průběhu léta bude otevřen také veřejný dvorek, který bude určen především k relaxaci, ale i k pořádání menších akcí. Chceme, aby návštěva knihovny byla pro všechny příjemným zážitkem, abyste si tady mohli třeba v klidu vypít kávu a popovídat si se známými.

Část vybavení knihovny bylo financováno s podporou EU, jmenovitě Programu rozvoje venkova ČR na období 2014 - 2020, ktreou nám poskytla Místní akční skupina Opavsko z.s.

Technické vybavení knihovny bylo pořízeno díky dotace MK ČR z programu VISK3.

logo MAS

Radostně oznamujeme, že realizujeme svůj nový projekt: Vybavení interiéru knihovny, Hradec nad Moravicí, s  podporou Místní akční skupiny Opavsko z.s., který se stal součástí realizace místní rozvojové strategie  MAS Opavsko                       na roky 2014-2020 s názvem "Opavsku to oMAStíme“.

S podporou EU, jmenovitě Programu rozvoje venkova ČR na období 2014 - 2020, jsme pořídili:

Vybavení interiéru městské knihovny v zrekonstruovaných prostorách objektu Podolská ul. č.p. 156 v Hradci nad Moravicí (tzv. Babince) sloužících  pro činnost městské knihovny.  Jedná se zejména o nákup  nábytků jako např. policových regálů,  stolů, židlí, výpůjčních knihovnických pultů atd..

Tímto přispějeme ke vzniku nového multifunkčního prostoru, který budou moci využívat nejen dospělí čtenáři ale celé rodiny z  Hradce  a  okolí.

Více informací o podpoře a činnosti MAS Opavsko naleznete                                       na www.masopavsko.cz.

2. 7. 2021

Prázdninová otevírací doba na pobočkách

MK Jakubčovice

12.7., 26.7.2021 a 9.8., 23.8.2021

MK Domoradovice

26.7.2021 16.00 - 17.30 h

MK Kajlovec

19.7. a 18.8.2021

MK Benkovice - z důvodu rekonstrukce uzavřena

MK ŽIMROVICE - z důvodu rekonstrukce uzavřena

24. 6. 2021

Uzavření pobočky v Žimrovicích

Z důvodu rekonstrukce budovy a výměny oken bude knihovna od středy 2.6. 2021 uzavřena!

Děkujeme za pochopení.

1. 6. 2021