Vyhledávání v on-line katalogu

Online katalog umožňuje:

• vyhledávání ve fondu knihovny,
  • provést rezervaci dokumentu,
  • prodloužit si vypůjčky,
  • rušit své rezervace,
  • zkontrolovat počet výpůjček apod.

Úvodní formulář nabízí vyhledávání knižních titulů i periodik podle názvu, autora, případně klíčovéh slova.

• ​PODLE AUTORA - napsat příjmení autora, zobrazí se autor včetně všech jeho titulů, které jsou v hradecké knihovně k dispozici,

• PODLE NÁZVU KNIHY - napsat název knihy, zobrazí se tento titul (je-li k dispozici včetně jeho autora), název knihy je podtržen, kliknutí na něj se rozbalí titulní desky knihy včetně doplňujících informací o ní

• PODLE KLÍČOVÉHO SLOVA – napsat klíčové slovo, co chceme v dokumentu najít – zobrazí se knihy, které mají toto klíčové slovo včetně jejich autora

online katalog

Po zadání kritérií hledání a stisknutí tlačítka HLEDEJ se dostanete na formulář s výsledky vyhledávání:

online katalog - výsledky vyhledávání

Kliknutím na název titulu vyvoláte formulář Katalogizační lístek, kde jsou detailní informace o svazku, pod ním tabulka ukazující, kolik svazků vyhledávaného titulu v knihovně je, kolik jich je půjčeno a koli jich čeká v knihovně na čtenáře.
Pokud se v poli signatura u dané knížky objeví písmenka BE, DO, KA, JA, ZI aj. – jsou tyto knihy k dispozici v pobočkách Benkovice, Domoradovice, Kajlovec, Jakubčovice, Žimrovice a dalších. Tyto knihy nelze půjčit v hradecké knihovně, pouze v dané pobočce.

online-katalogizační lístek

K dispozici máte talčítko REZERVUJ, kterým si můžete žádaný titul, pokud je půjčený, online rezervovat.
Pokud jste při registraci nebo jakékoliv návštěvě knihovny sdělili svou e-mailovou adresu, dostanete na tuto adresu upozornění o tom, že kniha je již vrácena a připravená pro vás.
Tlačítkem ZPĚT se dostanete zpátky na základní formulář vyhledávání.

ODLOŽ KNIHU

Vyberte si knihy v online katalogu a my vám je zdarma připravíme.

Služba knihovny je určená především pro ty, kteří z časových nebo jiných důvodů nemůžou v knihovně trávit čas vybíráním a hledáním knih. V online katalogu si můžete vybrat z volných knih a objednat si je prostřednictvím služby OBJEDNEJ ODLOŽENÍ. Službu mohou využít jen registrovaní uživatelé. Jakmile bude pro vás kniha připravená, dostanete na e-mail zprávu o připravené rezervaci. Potom si ji můžete vyzvednout do data, které je uvedeno ve zprávě.

KIliknutím na nenápadný ? na základním vyhledávacím formuláři vpravo nahoře se dostanete na stránku, kde můžete sledovat, kolik svazků je již zaneseno do databáze naší knihovny.

Pro čtenáře je důležitý odkaz dole uprostřed základního formuláře pro vyhledávání VAŠE ČTENÁŘSKÉ KONTO. Zadáním čtenářského čísla a data narození v předdefinovaném formátu, stisknutím tlačítka ODEŠLI se dostanete na své soukromé konto, kde vidíte, které knihy máte půjčené, kdy je vrátit, máte možnost si výpůjčku prodloužit (pokud na titul nečeká dalčí čtenář), případně si prohlížet historii svých vypůjček.

Na tento katalog máte přístup také přímo v knihovně na jakémkoliv počítači pro veřejnost rozkliknutím imony ONLINE KATALOG přímo na Ploše.

Přejeme hodně spokojenosti při práci s naším katalogem a těšíme se nashledanou v naší knihovně!